Mistrovství klubu 2023

Mistrovství klubu ve hře na rány 2023

Vážení členové klubu, přátelé golfu,

golfová sezóna pomalu ale jistě spěje ke svému konci a během víkendu 9. a 10. září se uskutečnilo Mistrovství klubu ve hře na rány, jakožto jedna z posledních klubových akcí letošní sezóny. Jde o dvoudenní turnaj, jehož vítězem se stane hráč či hráčka s celkově nejnižším počtem ran bez odečtu hcp. Soutěží se ve čtyřech kategoriích – muži, ženy, senioři a seniorky.

V ženské kategorii byla po prvním kole nejúspěšnější hráčkou loňská mistryně Lucie Pagáčová, která po napínavém souboji obhájila titul. S výsledkem 80 ran po prvním kole byla na děleném prvním místě s Jessicou Saksonovou. Ve druhém kole hrály Lucie s Jessicou vyrovnaný golf a vypadalo to, že rozhodne až rozstřel. 18. jamka nakonec dopadla lépe pro Lucii, která se se součtem 159 ran stala mistryní GCSO pro rok 2023. Na druhém místě skončila Jessica Saksonová se součtem 160 ran. Třetí místo obsadila Kateřina Kolářová.

Mužská kategorie byla taktéž napínavá. První kolo ovládl s počtem 75 ran Martin Mokrý, jemuž na záda dýchali Jiří Radosta a Jiří Kovka, oba s počtem 77 ran. Martin Mokrý si svůj náskok v druhém kole pohlídal, a i přes horší výsledek druhého kola se s celkovým součtem 160 ran stal mistrem GCSO pro rok 2023. Druhý skončil Jiří Radosta s počtem 161 ran a třetí příčku obsadil Jiří Kovka s počtem 165 ran.
Kategorii seniorek ovládla Aneta Benediktová, která zahrála v součtu obou kol 180 ran. Na druhém místě se umístila Jaroslava Lukáčová se součtem 199 ran. Třetí s počtem 203 ran v součtu skončila Věra Sommerschuhová.
V kategorii senioři byl nejúspěšnějším hráčem Ladislav Wicher se součtem 171. Na druhém místě s rozdílem jedné rány skončil Miloslav Doležal. Třetí příčku obsadil Tomáš Slanec s celkovým počtem 173 ran.

Všem vítězům gratulujeme a přejeme hezký golfový podzim.