Senioři GCSO

Ve dnech 6. – 8.9.2020 tři členové našeho klubu Pavel Beran, Jan Stariat a Ladislav Šulda hráli s českou seniorskou reprezentací zápas Německo vs. Česko. Utkání se hrálo poblíž Hamburku v krásném, ale náročném golfovém resortu GREEN EAGLE, pravidelně pořádajícím soutěže EPGA. Ve dvacetileté historii těchto vzájemných utkání jeden rok pořádaných v Německu a druhý rok v Česku němečtí hráči zvítězili jen jednou a proto na letošní rok zvolili toto hřiště s upravenými hracími pravidly: jako každý rok se sice hrálo s plným odpočtem hracího HCP, ale čeští hráči hráli ze žlutých odpališť celkem 6 538 m a starší němečtí hráči hráli z červených odpališť celkem 5 307 m, přitom i českým hráčům se počítal HCP jako kdyby hráli z červených, takže svým německým soupeřům dávali k dobru ještě mnoho ran navíc. K tomu je však dle slov Ladislava Šuldy, který už se tohoto klání každoročně účastní od roku 2014, nutno podotknout, že věkový průměr německých hráčů je výrazně vyšší, vždyť za soupeře hrál - a dobře - i 89-tiletý hráč! Osmnáctičlenné týmy hrály první den „Four ball best ball“ a druhý den singly systémem „Jamkovka“. Po prvním hracím dnu byla slavnostní večeře, kterého se hráči zúčastnili ve federačních oblecích se lvíčkem na prsou. Během večeře, ale i během utkání, hráči upevňovali dlouholeté vzájemné přátelské vztahy. A ještě k výsledku: i přes upravená pravidla opět vyhrálo Česko 52,5:28,5, když k celkovému vítězství výrazně přispěli i hráči našeho klubu, kteří všechna svá utkání vyhráli.

Všem hráčům gratulujeme!