Senioři GCSO

Vážené seniorky, senioři a přátelé golfu,

v pátek 4.října se uskutečnil již 9. ročník dovednostních soutěží v netradičních golfových disciplinách o titul Doveda 2019. Účastníci byli vesměs ti tradiční, kteří se chtěli zúčastnit a pobavit se. Našli si proto i čas. 

Formát letošních soutěží byl více sportovní než exotický a prověřil schopnosti jednotlivých hráčů poradit si se zadáním. Hrály se jamky 1, 2 a 3, ale pouze železem č.9. Podle hendikepu hráče byl určen počet ran na dosažení greenu. Pro mnohé bylo překvapením, jak dlouhé rány se dají touto holí zahrát a jak si lze poradit i s krátkou přihrávkou. Téměř se chtělo říct, proč s sebou normálně nosíme tolik holí, když pro skvělý výsledek je ani nepotřebujeme?

Zahrát par či  bogey se podařilo řadě hráčů, což je výkon hodný ocenění. Poslední disciplinou byla prověrka na greenu. Projít přes tři vyřazovací prostory a dostat se k závěrečnému patu bylo velmi obtížné a o to více byl udivující výsledek, kdy se podařilo panu Sojkovi proměnit i závěrečný 12-ti metrový pat. Pro vítěze jednotlivých soutěží byly připraveny zajímavé ceny.

Letošními vítězi se v obou kategoriích stali manželé Pavel a Blanka Koneční. 

Následovalo společné posezení, pojedení a popití. Protože se blíží konec golfové sezóny, tak byl také ten správný čas na zhodnocení celého letošního golfového ročníku, které provedl prezident našeho klubu pan Ladislav Šulda. Bylo čím se pochlubit – vítězství v družstvech v Seniorské lázeňské túře, společný výjezd za golfem na hřiště v Beřovicích a získání poháru v meziklubové soutěži s GC Františkovy Lázně.

Krásný zbytek letošní golfové sezóny a těším se na shledání ve zdraví na začátku té příští.

Pavel Klika