Senioři GCSO

Ve středu 19.6.2018 bylo na hřišti v Hazlově odehráno 2. kolo meziklubového turnaje seniorů GCFL/HA vs. GCSO. Sokolovští jeli do Hazlova obhájit vítězství a odvézt si putovní pohár, který byl několik let v péči GCSO - náskok GCSO byl po jarním kole 35 btto bodů. Do hry v Hazlově se přihlásilo 25 golfistů (turnaj dohrálo 24). Hazlov nastoupil v silné sestavě 7 mužů + 7 žen, zatímco Sokolov hrál v sestavě 8 mužů + 2 ženy. Již pohled na seznamy hráčů v týmech naznačoval, že udržení náskoku z prvního kola nebude jednoduché. Hřiště bylo navzdory dopolednímu dešti v dobrém stavu, odpoledne se dokonce vyjasnilo. Po hře následoval chutný oběd a pak vyhodnocení soutěže - právě odehraného turnaje vč. vložených soutěží a následně konečného výsledku obou kol.
 
Turnaj 19.9. jednoznačně vyhrál GCFL/HA se ziskem 90 btto (muži) + 32 (ženy). GCSO bodoval 68 btto (muži) + 19 btto (ženy). Nejvyšších btto bodů z našeho týmu dosáhl V. Mach (29), následovali B. Tobermann (17), P. Michel (14), L. Rokosová (10), J. Lukáčová (9) a L. Lukáč (8). Konečný výsledek obou kol byl pro sokolovský tým dost nemilým zjištěním, neboť jsme prohráli o 11 btto bodů v poměru 211:200. Putovní pohár tedy zůstává do příští sezony v Hazlově. Nejlepší hráči byli odměněni hodnotnými cenami (i díky přispění obou klubů v podobě voucherů pro hru na hřištích v Sokolově a Hazlově). Všem za Sokolov bodujícím golfistům patří dík, stejně tak jako všem zúčastněným, kteří statečně bojovali. Tato meziklubová soutěž byla všemi účastníky pozitivně hodnocena s tím, že se bude pokračovat i v roce 2019 (1. kolo v Hazlově, 2. kolo v Sokolově). Já osobně bych si moc přála, abychom v příštím roce nastoupili v početnější sestavě a mohli tak úspěšně o putovní pohár zabojovat.

 

Sokolov 19.9.2018

Jaroslava Lukáčová