Aktuality

Vážení členové klubu, přátelé golfu,

golfová sezóna pomalu ale jistě spěje ke svému konci a během víkendu 10. a 11. září se uskutečnilo Mistrovství klubu ve hře na rány, jakožto jedna z posledních klubových akcí letošní sezóny. Jde o dvoudenní turnaj, jehož vítězem se stane hráč či hráčka s celkově nejnižším počtem ran bez odečtu hcp. Soutěží se ve čtyřech kategoriích – muži, ženy, senioři a seniorky.

V ženské kategorii byla po prvním kole nejúspěšnější hráčkou loňská vicemistryně Lucie Pagáčová, která si výsledkem 80 ran zajistila značný odstup od svých soupeřek. Ve druhém kole si Lucie s výsledkem 85 zajistila hladké vítězství a stala se tak mistryní klubu pro rok 2022 s celkovým součtem 165 ran. Na druhém místě se umístila Michaela Brožová s celkovým součtem 188 ran. Třetí v ženské kategorii skončila Karin Zettlová se součtem 189 ran.
Mužská kategorie byla o poznání napínavější. Po prvním kole se o vedoucí příčku dělili s počtem 79 ran Štěpán Matoušek, Milan Klausner mladší a Pavel Beran. V druhém kole spolu Štěpán a Milan bojovali a po 17 jamkách měli shodný počet ran. Rozhodla až jamka číslo 18, kterou Štěpán zahrál o jednu ránu lépe, a stal se tak mistrem klubu pro rok 2022 s celkovým součtem 158 ran. Druhý skončil Milan Klausner mladší se součtem 159 ran a na třetím místě se umístil obhájce loňského titulu Petr Vodička s celkovým součtem 164 ran.
Kategorii seniorek ovládla Jaroslava Lukáčová, která zahrála v součtu obou kol 198 ran. Na druhém místě se umístila Lenka Rokosová, jenž zahrála pouze o 2 rány více. Třetí s počtem 204 ran v součtu skončila Věra Sommerschuhová.
V kategorii senioři byl nejúspěšnějším hráčem loňský seniorský vicemistr Míla Doležal s celkovým součtem 166 ran, a který zároveň zahrál nejlepší kolo letošního turnaje 78 ran. Na druhém místě s rozdílem jedné rány skončil Pavel Beran. Třetí příčku obsadil Jan Stariat s celkovým počtem 170 ran.

 Všem vítězům gratulujeme a přejeme hezký golfový podzim.