Aktuality

Poslední letošní klubovou akcí bylo dvoudenní mistrovství klubu na rány. Do letošního klání se zapojilo téměř 50 hráčů, kteří byli rozděleni do čtyř kategorií - muži, ženy, senioři a seniorky. Mezi ženami bylo od začátku jisté, že se bude rozhodovat mezi Bárou Plesníkovou a Jessicou Saksonovou. Jessica rozehrála první kolo výborně, když zaskórovala hned na prvních dvou jamkách a byla dvě rány pod par. Zlomový moment celého souboje přišel na jamce číslo 6 a 7. Zřejmě díky špatnému rozhodnutí a nevyužití možnosti dropování zahrála na jamce číslo šest rovných deset ran a na jamce číslo sedm přidala další tři rány navíc. Souboj nevzdala a dohrála kolo za 86 ran. Bára toho během prvního kola moc nepokazila a do klubovny se vrátila se skóre 78 a náskokem 8 ran. Během druhého kola Bára ještě zlepšila svůj sobotní výkon. Uhrála kolo za skvělých 75 ran a obhájila tak loňský titul mezi ženami. Na druhém místě skončila Jessica Saksonová a třetí místo patří Blance Konečné. 

V kategorii seniorek byl souboj o prvenství mnohem vyrovnanější a každá rána mohla rozhodnout o celkové vítězce. Po vyrovnaných dvou kolech a náskokem dvou ran před druhou Věrou Sommerschuhovou nakonec titul mezi seniorkami získala Blanka Konečná a obhájila svůj loňský titul. Třetí místo patří Jarce Lukáčové.

V kategorii seniorů se po prvním kole usadil ve vedení Vladimír Mach, který uhrál pěkných 82 ran. Jen o ránu za ním zaostal Tomáš Slanec. Další pořadí bylo také velmi vyrovnané a tak museli všichni hráči bojovat o umístění i během nedělního druhého kola. Vladimír Mach však ještě o dvě rány vylepšil své sobotní kolo a se skore 80 ran si nenechal své prvenství nikým sebrat. Na druhém místě skončil nakonec Miloslav Doležal se součtem 169 ran a na třetím místě byl Tomáš Slanec se skore také 169 ran. 

Nejnapínavější byl souboj mezi muži. Po prvním kole byli na prvních místech Tomáš Sklenička a Zdeněk Šouta se stejným skore 81 ran a o jednu ránu zaostával Vladimír Mach. V neděli se tak hrálo opravdu o každou ránu a rozhodnutí přišlo až na posledním greenu. Na jamce 16 si zbytečným trojputem zkomplikoval situaci Vladimír Mach, ale na následující jamce proměněným putem z foregreenu do paru dostal své spoluhráče pod tlak a ti v tu chvíli potřebovali své puty proměnit. Tomáš Sklenička i Zdeněk Šouta však dohráli jamku také v paru a na poslední odpaliště šel s náskokem jedné rány Tomáš Sklenička před Zdeňkem Šoutou a o dvě rány před Vláďou Machem.

Na poslední green se všichni hráči po dobrých drajvech dostali až třetí ranou a bylo jasné, že rozhodne putování. Zdeněk Šouta po slušné ráně z bunkeru proměnil i svůj dlouhý put do paru a bylo blízko k rozehrávce. Tomáš Sklenička však nezaváhal a svůj put také proměnil a udržel vedení o jednu ránu. 

Pak už se čekalo jaká čísla přinesou jejich pronásledovatelé, ale ukázalo se, že skore 79 ran ve druhém kole stačilo Tomáši Skelničkovi na vítězství.

 

Děkujeme všem hráčům za účast a všem vítězům gratulujeme.